RSS
poniedziałek, 04 sierpnia 2014

Przygotowania do ślubu potrafią nieźle dać w kość. Jeśli jednak ogarniemy te wszystkie sprawy, możemy cieszyć się idealnym ślubem i wymarzonym weselem. Tylko czy warto poświęcić tyle czasu i pieniędzy, aby świętować ten jeden dzień?

Już od najmłodszych lat marzymy o idealnym ślubie. Marzenia te podsycane są przez filmy, w których dzień ślubu zdaje się być najważniejszym dniem w życiu zakochanych. Zastanówmy się, jak mają się te – być może nieco infantylne – wyobrażenia do rzeczywistości.

Zaręczyny – od tego wszystko się zaczyna. Na serdecznym palcu pojawia się piękny pierścionek. Euforia, niedowierzanie, wzruszenie… Różne emocje towarzyszą nam tego dnia. Z radością zmieniamy status na Facebooku i cieszymy się, gdy znajomi klikają „Lubię to”. Gdy nieco ochłoniemy, nadchodzi czas na wielkie planowanie.

Załóżmy, że bierzemy ślub w stolicy. Wpisujemy zatem w wyszukiwarce „wesele Warszawa” i szukamy odpowiedniej sali na przyjęcie. Wtedy zaczynamy sobie uświadamiać, ile to wszystko będzie kosztowało. Mnożymy liczbę gości przez cenę „za talerzyk”, dodajemy do tego koszty tortu, alkoholu, stołu wiejskiego… Na weselu konieczna jest muzyka, więc szukamy zespołu bądź DJ-a z Warszawy lub okolic. Już uzbierała się niezła sumka. A gdzie fotograf, kamerzysta, suknia ślubna, garnitur? Pamiętajmy, że należy udać się na nauki przedmałżeńskie, spotkania z księdzem i w poradni rodzinnej. To pochłania sporo czasu. Na szczęście wesele Warszawa i wielu innych miejscowościach nauki przedmałżeńskie organizowane są również w systemie weekendowym.

Zwyczaje ślubne bywają różne w poszczególnych regionach. Jeśli na przykład będziemy brać ślub w okolicach Nowego Sącza, musimy wygospodarować dodatkową kwotę na wynajęcie autokaru, który zawiezie gości do kościołai na przyjęcie. Potrzebny będzie też kierowca odwożący gości do domów.Oczywiście na koszt nowożeńców. Nie można też zapomnieć, że goście na odchodnym otrzymują paczkę z ciastami i butelkę wódki. Ależ ci goście są rozpieszczani, prawda?

12:17, accountblogowe
Link Dodaj komentarz »